فیلم
سفر معظم له به کربلای معلی قسمت دوم
سفر معظم له به کربلای معلی قسمت اول
سفر به تانزانیا
سخنراني حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «مد ظله العالی» در حرم مطهر امام رضا عليه السلام
سفر به کنیا
استفتائات منتخب
 • استفتاء شماره: 15610
  با عرض سلام نماز و روزه اساتید و دانشجویان در صورتیکه کمتر از ده روز در محل تحصیل و خوابگاه می مانند، به چه نحوه است؟
  جواب:

  اساتید و دانشجویان، اگر در کمتر از ده روز حداقل یکبار بین وطن و دانشگاه رفت و امد داشته باشند و این وضعیت سه الی چهار ماه استمرار داشته باشد به استثنای سفر اول نماز شان در محل تحصیل و بین راه تمام و روزه شان نیز صحیح است.

 • استفتاء شماره: 15526
  با سلام و آرزوی توفیقات الهی برای آن مرجع تقلید استعمال عطر و ادکلن و بوییدن گل در ماه مبارک رمضان برای روزه داران چه حکمی دارد؟ همیشه موفق و منصور باشید
  جواب:

  بوییدن گیاهان معطر برای روزه دار مکروه است ولی استعمال عطر مستحب و از فضائل روزه داری است.

 • استفتاء شماره: 10341
  سلام علیکم چت و یا گفت و گوی الکترونیکی با نا محرم چه حکمی دارد؟ و اگر در مورد مسائل اعتقادی و اجتماعی خود باشد چه حکمی دارد؟
  جواب:

  چنانچه خوف وقوع در مفسده باشد جائز نیست.

 • استفتاء شماره: 10333
  آیا در زکات فطره می بایست حتماً هر فطریه را به یک نفر داد یا اینکه می شود یک فطریه را بین چند نفر تقسیم کرد
  جواب:

  بنا بر احتیاط واجب نباید به فقیر کمتر از یک صاع اعطاء شود.

 • استفتاء شماره: 9805
  با سلام مستخدم یا کلفتی که در منزل کسی کار می کند و بعضی از روزها را در منزل خود و بعضی روزها در منزل صاحب کار غذا می خورد، فطریه او اگر شب عید فطر در منزل خودش باشد بر عهده خودش است یا صاحب کار؟ اگر در منزل صاحب کار باشد چطور؟
  جواب:

  چنانچه از قبل از غروب افتاب شب عید فطر در منزل صاحب کار باشد و در ان شب نانخور وی باشد،زکات فطره اش به عهدۀ صاحب کار است.

اخبار و بیانیه ها
علاوه بر برخورد با مفسدان باید با بعضی از افراد مسئول و عوامل دیگر زمینه ساز فساد هم برخورد شود
علاوه بر برخورد با مفسدان باید با بعضی از افراد مسئول و عوامل دیگر زمینه ساز فساد هم برخورد شود حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی: مبارزه با فساد از اولویت‌های جامعه می‌باشد اما ریشه یابی فساد، برخور با عوامل زمینه ساز ایجاد فساد و ایجاد قوانین و بستر‌های سالم به مراتب از مبارزه با فساد مهم‌تر است. زیرا اگر چهارچوب و قوانین دقیق و کامل باشد، خود به خود بستر ایجاد فساد از بین می‌رود و فسادی رخ نمی‌دهد.
سازمان‌های بین‌المللی فکری به حال مردم بی‌گناه فلسطین کنند
سازمان‌های بین‌المللی فکری به حال مردم بی‌گناه فلسطین کنند مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اوضاع و شرایط کشورهای منطقه گفتند: باید جمعیت عظیم پیاده‌روی اربعین در برابر سازمان‌های بین‌المللی سکوت خود را بشکنند و در برابر ظلم و بیداد بایستند، فرهنگ عاشورا را باید اهمیت داده و مردم بیدار شوند و از سازمان‌های بین‌المللی بخواهند فکری به حال مردم بی‌گناه فلسطین کنند.
پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی به مناسبت افتتاح رادیو انقلاب
پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی به مناسبت افتتاح رادیو انقلاب این انقلاب از روزی که شروع شد به تعبیر قرآن کریم یک نهال کوچک بود و هم اکنون پس از گذشت بیش از نیم قرن از شروع آن و پس از گذشت چهل سال از پیروزی آن تبدیل به درخت تنومندی شده است که کفار و ستمگران را به خشم آورده است.
© 2011 کليه حقوق اين سايت محفوظ است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.