فیلم
سفر معظم له به کربلای معلی قسمت دوم
سفر معظم له به کربلای معلی قسمت اول
سفر به تانزانیا
سفر به کنیا
سخنراني حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «مد ظله العالی» در حرم مطهر امام رضا عليه السلام
استفتائات منتخب
 • استفتاء شماره: 15610
  با عرض سلام نماز و روزه اساتید و دانشجویان در صورتیکه کمتر از ده روز در محل تحصیل و خوابگاه می مانند، به چه نحوه است؟
  جواب:

  اساتید و دانشجویان، اگر در کمتر از ده روز حداقل یکبار بین وطن و دانشگاه رفت و امد داشته باشند و این وضعیت سه الی چهار ماه استمرار داشته باشد به استثنای سفر اول نماز شان در محل تحصیل و بین راه تمام و روزه شان نیز صحیح است.

 • استفتاء شماره: 15526
  با سلام و آرزوی توفیقات الهی برای آن مرجع تقلید استعمال عطر و ادکلن و بوییدن گل در ماه مبارک رمضان برای روزه داران چه حکمی دارد؟ همیشه موفق و منصور باشید
  جواب:

  بوییدن گیاهان معطر برای روزه دار مکروه است ولی استعمال عطر مستحب و از فضائل روزه داری است.

 • استفتاء شماره: 10341
  سلام علیکم چت و یا گفت و گوی الکترونیکی با نا محرم چه حکمی دارد؟ و اگر در مورد مسائل اعتقادی و اجتماعی خود باشد چه حکمی دارد؟
  جواب:

  چنانچه خوف وقوع در مفسده باشد جائز نیست.

 • استفتاء شماره: 10333
  آیا در زکات فطره می بایست حتماً هر فطریه را به یک نفر داد یا اینکه می شود یک فطریه را بین چند نفر تقسیم کرد
  جواب:

  بنا بر احتیاط واجب نباید به فقیر کمتر از یک صاع اعطاء شود.

 • استفتاء شماره: 9805
  با سلام مستخدم یا کلفتی که در منزل کسی کار می کند و بعضی از روزها را در منزل خود و بعضی روزها در منزل صاحب کار غذا می خورد، فطریه او اگر شب عید فطر در منزل خودش باشد بر عهده خودش است یا صاحب کار؟ اگر در منزل صاحب کار باشد چطور؟
  جواب:

  چنانچه از قبل از غروب افتاب شب عید فطر در منزل صاحب کار باشد و در ان شب نانخور وی باشد،زکات فطره اش به عهدۀ صاحب کار است.

اخبار و بیانیه ها
دیدار اعضای ستاد بازسازی غدیرخم با مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی مدظله
دیدار اعضای ستاد بازسازی غدیرخم با مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی مدظله حضرت آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی دامت بركاته: مسئولان باید سطح زندگی خود را در حد زندگی فقرا پایین آورده و مانند آن‌ها از امکانات و امتیازهای اجتماعی استفاده کنند، مسئولان پشت‌میزنشین و اشرافیت خواه نمی‌توانند به حقیقت تلخ زندگی انسان‌های فقیر پی ببرند.
در دولت اسلامی و علوی باید سطح زندگی مسئولان هم تراز با زندگی مردم و مستضعفین جامعه باشد؛ ما درد های مردم را میدانیم و خودمان درک می کنیم و تذکر هم می‌دهیم
در دولت اسلامی و علوی باید سطح زندگی مسئولان هم تراز با زندگی مردم و مستضعفین جامعه باشد؛
ما درد های مردم را میدانیم و خودمان درک می کنیم و تذکر هم می‌دهیم
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی پیش از ظهر امروز در اجلاسیه مشترک مدیران استانی حوزه های علمیه سراسر کشور و مسئولین نمایندگی های ولی فقیه در سپاه و بسیج اساتید با عنوان «نقش حوزه انقلابی در ماندگاری انقلاب اسلامی» که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشتند: مسئولین باید زندگی خود را هم تراز زندگی مردم و مستضعفین قرار دهند. ایشان افزودند: دولت ما دولت اسلامی و علوی است و در دولت حق باید کسانی که مسئول اند زندگی خود را هم تراز زندگی فقرا قرار دهند تا محرومیت بر آن ها سنگینی نکند.
ما درحمایت از خواسته به حق مردم و حمایت از انقلاب و نظام اسلامی و ولایت فقیه با هیچ کس تعارف نداریم و کوتاه نخواهیم آمد
ما درحمایت از خواسته به حق مردم و حمایت از انقلاب و نظام اسلامی و ولایت فقیه با هیچ کس تعارف نداریم و کوتاه نخواهیم آمد حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی دامت برکاته: صداقت در کلام و عمل به وعده های داده شده و حل مسائل اقتصادی کشور از سوی مسئولان را خواستار شد و گره‌زدن تمام امور کشور را با تحریم نادرست دانستند، ایشان مدیریت صحیح و تخصصی و اشراف و نظارت و مبارزه با فساد را یکی از راه های برون رفت از مشکلات توصیف کردند.
© 2011 کليه حقوق اين سايت محفوظ است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.